Edukacja filmowa i kina lokalne - konferencja

06 maja 2015

W dniach 14-15 maja na Uniwersytecie Łódzkim odbędzie się ogólnopolska konferencja poświęcona edukacji filmowej i kinom lokalnym. Do Łodzi przyjadą edukatorzy i animatorzy kultury filmowej, właściciele kin lokalnych
i studyjnych z całego kraju.

Prezentacje i dyskusje będą odbywać się w dwóch panelach: EDUKACJA FILMOWA, MEDIALNA CZY AUDIOWIZUALNA, oraz KINO LOKALNE NA MAPIE KULTURALNEJ MIASTA. Program konferencji dostępny jest TUTAJ.

Wśród zaproszonych gości znajdują się organizatorzy największych w kraju imprez i projektów z zakresu edukacji filmowej takich jak: KinoSzkoła, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej czy Letnia Akademia Filmowa. Oprócz prezentacji praktyków przewidziano część naukową z udziałem specjalistów badających tematykę edukacji filmowej. W programie jest też wykład gościa specjalnego – prof. Krzysztofa Zanussiego.