Stypendia dla doktorantów

21 czerwca 2016

OGŁOSZENIE KONKURSU
na stanowisko stypendysty dla doktoranta/doktorantki
(oferta dla dwóch osób)

Nazwa jednostki: Uniwersytet Medyczny w Łodzi - Łódź
Nazwa stanowiska: stypendysta/doktorant (2 osoby)
Wymagania:
- ukończone studia magisterskie w zakresie kulturoznawstwa
- rozpoczęte studia doktoranckie z zakresu filmoznawstwa, nowych mediów
- bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
- znajomość podstaw pracy redaktorskiej
- dorobek naukowy (przynajmniej 2 samodzielne opublikowane artykuły naukowe)

Opis zadań:
Praca w projekcie badawczym pt. „Wymiary cielesności: między bioetyką i filmoznawstwem";
zadania:
- zbieranie danych dotyczących zagadnień takich jak ujęcie problematyki sztucznie wspomaganej reprodukcji (ART.), śmierci i umierania przez sztuki audiowizualne, wizerunki kobiecości w sferze ART., konstrukcja filmowych postaci z ciałem niesprawnym
- współpraca nad przygotowaniem wystawy poświęconej zagadnieniom ujętym w projekcie,
- współpraca z innymi członkami projektu przy prowadzeniu badań,
- prezentowanie uzyskanych wyników badań na konferencjach oraz ich publikowanie w czasopismach krajowych i międzynarodowych,
- upowszechnianie i popularyzacja wyników badań.

Typ konkursu Rozwój 2b
Termin składania ofert: 30 lipca 2016, 23:59
Warunki zatrudnienia:
Stypendium naukowe 500 PLN/miesiąc, finansowane przez 12 miesięcy.

Dodatkowe informacje:
Zgłoszenie winno zawierać: informacje kontaktowe, CV potwierdzające spełnianie wymagań konkursowych i zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z Ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U 2014 poz. 1182 z późn. zm.) oraz list motywacyjny. Wnioski powinny być przysłane w formacie PDF na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ewentualne pytania w sprawie konkursu proszę kierować do przewodniczącej komisji konkursowej dr Moniki Michałowskiej.