Koło Naukowe Filmoznawców w Bratysławie

09 czerwca 2017

W trakcie wyjazdu mieliśmy okazję zobaczyć studenckie produkcje m.in. z Kairu, Kijowa, Belgradu, Dublina, Bratysławy i Katowic. Uczestniczyliśmy w spotkaniach z twórcą efektów specjalnych z "2001: A Space Odyssey" Colinem Arthurem, producentami czeskiego serialu HBO "Pustina". Oglądaliśmy specjalny pokaz niskobudżetowego blockbustera "Meandros i Thais". Naszym zadaniem było prowadzenie bloga VFF, na którym publikowaliśmy codzienne sprawozdania z wydarzeń, recenzje etiud studenckich oraz wywiady z gośćmi Forum.

Pobyt w Bratysławie był okazją do uczestniczenia w wyjątkowych spotkaniach, skierowanych do studentów szkół filmowych i opartych na udzielaniu rad młodym filmowcom. Uzyskaliśmy wgląd w kulisy funkcjonowania branży filmowej oraz mogliśmy poznać zasady działania szkół filmowych w wielu krajach. Była to też fantastyczna szansa na szlifowanie warsztatu dziennikarskiego przyszłych filmoznawców.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy uczestnikami Visegrad Film Forum.

Zuza Woźniak