Grant Etiuda dla Karola Jóźwiaka

04 sierpnia 2017

26 lipca Narodowe Centrum Nauki rozstrzygnęło piątą edycję konkursu ETIUDA. W tym roku na te stypendia NCN przekaże blisko 10 mln zł. Wnioski do konkursu złożyło 389 badaczy, z których nagrodzonych zostało 97, w tym dwóch z Uniwersytetu Łódzkiego.

W konkursie zgłoszono 120 projektów z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce. Do finansowania zostało zakwalifikowanych 30 z nich, o łącznym budżecie prawie 3 mln zł. Do nagrodzonych projektów należy projekt mgr. Karola Jóźwiaka z Wydziału Filologicznego – „Koncepcja języka rzeczywistości w refleksji teoretycznej i twórczości artystycznej Pier Paolo Pasoliniego”. Budżet tego projektu wyniesie 94 450,00 zł.

– W ramach stypendium wyjadę w przyszłym roku do Paryża, na Sorbonę, gdzie chcę uzupełnić badania, które na temat twórczości Pasoliniego przeprowadziłem wcześniej we Włoszech – mówi mgr Jóźwiak.

Pełna lista nagrodzonych projektów: https://www.ncn.gov.pl/konkursy/wyniki/2017-07-26-...