Łódzcy filmoznawcy o kinie dla dzieci

05 grudnia 2017

W dniach 6-8 grudnia 2017 w Poznaniu odbędzie się Forum dla nauczycieli i filmowców „Filmowy obraz świata”, stanowiące jedno z wydarzeń w ramach 35.Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza AleKino!

To spotkanie pasjonatów edukacji filmowej z całego kraju, którzy zainteresowani są rozwijaniem swoich kompetencji, nowymi inspiracjami i wspólną debatą. Uczestniczą w nim nauczyciele wszystkich rodzajów szkół, animatorzy kultury, a także naukowcy, twórcy i przedstawiciele branży filmowej. Za przygotowanie i moderację sesji naukowej o filmach dla dzieci odpowiada dr Ewa Ciszewska z  Instytut Kultury Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego. W ramach panelu swoje wystąpienia wygłoszą doktoranci z Instytut Kultury Współczesnej: mgr Katarzyna Figat (Co słychać w polskich filmach dla dzieci i młodzieży. Analiza sfery audialnej) oraz mgr Emil Sowiński (Konfrontacja z obcością w polskich serialach dla dzieci i młodzieży). W ramach Forum odbędzie się także prezentacja publikacji „Od edukacji filmowej do edukacji audiowizualnej: teorie i praktyki” pod redakcję Ewy Ciszewskiej i Konrada Klejsy (Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, Łódź 2016). Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie: www.alekino.com/forum.